Recepty na talířek

Rychlé smetanové špagety s brokolicí, rajčaty a pečeným česnekem

spagety

Ne vždy moje děti touží po rajčatové omáčce. Ta smetanová je ale stejně rychlá a udělá stejnou parádu.

Pozvěte si děti do kuchyně a popovídejte si s nimi o surovinách, které použijete. Vysvětlete jim, co se stane s česnekem, až ho upečete. Jak krásně zesládne a nebude mit už tak štiplavou chuť, kterou děti nemají rády.

 

Ingredience:

 • 150g syrové brokolice nakrájené na maličké růžičky
 • 1 jarní cibulka
 • 2 větší rajčata
 • 4 stroužky česneku
 • 100 ml smetany nebo mascarpone
 • špagety na 3 porce cca 250g
 1. Rozpalte troubu na 190 stupňů. Stroužky česneku tam dejte celé (neoloupané) zhruba na 10 minut.
 2. Mezi tím dejte vařit vodu na špagety. Voda na špagety by měla být slaná jako moře. Na každý litr vody připadne jedna lžíce soli.
 3. Teď se můžete vrhnout na omáčku. Cibulku nakrájejte nadrobno a nechte děti, aby brokolici rozebraly na malinké růžičky. Ukažte jim, jak velké růžičky chcete a nechte je pracovat.
 4. Jarní cibulku opečte zlehka na olivovém oleji a přidejte brokolici. Zatímco děti budou míchat pánvičku, vy je po očku sledujte a u toho si nakrájejte rajčata na kostičky.
 5. Přihoďte do omáčky.
 6. Nakonec nalijte na všechny suroviny smetanu.
 7. Teď je čas dát vařit špagety a vyndat česnek z trouby. Nechte ho chvíli vychladnout a pak ho oloupejte, nasekejte a přidejte do omáčky. Tu redukujte tak dlouho, dokud nezhoustne tak, jak si přejete.
 8. Jakmile se špagety uvaří tak jak máte rádi (ideálně al dente), slijte vodu a všechny špagety vyklopte do omáčky. Zamíchejte.
 9. Teď už stačí jen dosolit, dopepřit a můžete podávat. Nechte jídlo servírovat děti, aspoň si nandají takovou porci na kterou se samy cítí.

 

 

Chcete trávit čas s dětmi v kuchyni? Nebo hledáte ideální dárek pro kámošku, dceru nebo babičku? Kniha vaříme s dětmi pro děti je přesně to pravé – ke každému receptu krátce popsaná hlavní surovina nebo postup, tak aby se děti dozvěděly spoustu nových informací. Tučný text pro děti a bežný pro maminky, každý pak přesně ví, co má dělat. Náhled knihy a objednávkový formulář najdete na adrese http://www.petra-novotna.cz 

Ozkoušeno na mých dětech! :)

Comments are closed.