Recepty na talířek

O blogu

Proč blog vznikl?

Protože jsem zjistila, že o společném vaření s dětmi se na českém internetu moc nemluví. A že spousta maminek se zbytečně stresuje tím, co její děti dostanou na stůl. Co můžou a nesmí, a ze všeho pak vzniká strašně ohromná bublina a všichni jsou zbytečně ve stresu.

A taky proto, že vám chci ukázat, jak můžou být vaše děti šikovné a co všechno se při vaření můžou naučit.

Při vaření můžete strávit společné chvíle, užijete si to a vlastně uděláte něco pro sebe i pro děti. O jídle se hodně mluví a děti z toho vynecháváme. Mluvte s nimi o jídle, pokud mají zájem. Pokud ne, tak jenom vařte, prostě buďte spokojení :)

Jak číst recepty?

To, co je zvýrazněné tučně, jsou informace pro vaše děti. Práce, kterou by měly hravě zvládnout. Věřte jim a nebojte se, při vašem dohledu je naučte pracovat s nožem. Vysvětlete jim, proč si mají dát pozor u horkého hrnce a co všechno se může stát, když nebudou dostatečně opatrní. Budete možná překvapeni, co děti dokážou :)

Hlavní surovina

Základem každého receptu je jedna hlavní surovina, nebo téma. To je podnět pro vás, rodičové :) Téma na diskuzi mezi vámi a dítětem, kterou při vaření můžete vést. Berte to jako inspiraci. Děti jsou zvídavé, často se diskuze přehoupne někam úplně jinam :)

 

 

 

 

8,653 Comments on O blogu